Kultura

Ks. Robert Mirończuk i Joanna Woszczyńska z tytułem Osobowość Roku

Siedlce Śr. 18.08.2021 17:13:55
18
sie 2021

Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach ks. dr Robert Mirończuk otrzymał od Kolegium Redakcyjnego Polski Times tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 w kategorii Kultura. Wyróżniona została również Joanna Woszyczyńska - kierownik i choreograf Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ.

„Kapituła doceniła wkład ks. Roberta Mirończuka w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu, przyznając nominację w szczególności za ciągłe poszerzanie zbiorów Muzeum Diecezjalnego, które stało się głośne dzięki świetnie zorganizowanej wystawie unikalnych obrazów El Greco” - czytamy w uzasadnieniu.


Tytuły Osobowość Roku zostały przyznane w pięciu kategoriach: kultura, nauka, działalność społeczna i charytatywna; polityka, samorządność i społeczność lokalna; biznes.
W gronie wyróżnionych znalazła się także Joanna Woszyczyńska, która uhonorowana została dwiema statuetkami „Osobowość Roku w Siedlcach” za rok 2019 i 2020 w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez redakcję „Polska Times”. Podczas uroczystej gali odbywającej się w Teatrze Capitol w Warszawie, kierownik i choreograf Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, otrzymała wyróżnienie w dwóch kategoriach: „Kultura” i „Działalność Społeczna i Charytatywna” za akcję „Serce na dłoni” - napisano na stronie www.mok.siedlce.plNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.