Kultura

Niedzielny koncert z muzyką lat 60-tych i 70-tych przy Pałacu Ogińskich w Siedlcach

Siedlce Pon. 22.08.2022 08:32:22
22
sie 2022

W niedzielę 21 sierpnia na terenach zielonych przy Pałacu Ogińskich w Siedlcach odbyła się plenerowa impreza z poezją i muzyką z lat 60-tych i 70-tych.

Koncert zatytułowano „Był sobie taki ktoś…” od słów piosenki polskiej wokalistki bigbitu Kasi Sobczyk. Niedzielna muzyczna podróż przeniosła uczestników wydarzenia w lata 60 i 70. Oprócz utworów Kasi Sobczyk, pojawiły się także kompozycje z repertuaru m.in. Krzysztofa Klenczona, Ady Rusowicz czy Czesława Niemena.

Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” zagrała w składzie: Agnieszka Skup, Klaudia Karpińska i Dawid Szwejkowski przy muzycznym wsparciu w wykonaniu Kacpra Jastrzębskiego. Występy muzyczne zostały połączone z recytacją wierszy z lat 60-tych i 70-tych. Całość wydarzenia dopełniła oprawa kostiumowa koncertu. Od godziny 16.00 była z publicznością sama księżna Aleksandra Ogińska ze swoją świtą damą i dworzaninem, w strojach z tamtej epoki. Szlachcianka wraz z członkami dworu majestatycznie prezentowała swój strój i efektowną parasolkę spacerując między publicznością i witając się z gośćmi.

Widzowie od samego początku dopisali swoją obecnością, o czym świadczy brak wolnych miejsc już o godzinie 16.00. Na szczęście sytuację uratował pałacowy trawnik, który na to popołudnie stał się ratunkiem dla tych wszystkich, dla których nie było krzeseł. Mimo tych niedogodności i upału, nie zniechęciło to nikogo w rezygnacji z koncertu, a nawet podczas trwania występów, wiele osób dochodziło. Słysząc niosące się daleko, charyzmatyczne głosy solistek Agnieszki i Klaudii, nie dało się przejść, nie przystając. Dwie godziny zdecydowanie wystarczyły by przenieść się w te niedzielne popołudnie w klimat 60 i 70 lat i przeżyć niezapomniane wrażenia.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.