Kultura

„Ostatnia góra” i Magdalena Gorzkowska w „Kinie z Pasją”

Siedlce Pon. 06.09.2021 11:16:13
06
wrz 2021

Już w najbliższy czwartek, 9 września o 19.00 widzowie będą mogli obejrzeć w Novekino Siedlce wyreżyserowany przez Dariusza Załuskiego dokument „Ostatnia góra” i spotkać się z Magdaleną Gorzkowską, młodą polską himalaistką. Górska tematyka zdominuje wrześniowe spotkania w klubie filmowym „Kino z Pasją”.

„Ostatnia góra” to głośny, pełen emocji i piękna gór wysokich dokument Dariusza Załuskiego. Reżyser towarzyszył z kamerą zimowej wyprawie polskich himalaistów pod K2, pod wodzą Krzysztofa Wielickiego na przełomie 2017 i 2018 roku. W tle rozgrywały się wówczas  dramatyczne wydarzenia na zboczach Nanga Parbat i akcja ratowania Tomka Mackiewicza i Elizabeth Revol.
Gościem wieczoru będzie Magdalena Gorzkowska, utytułowana polska lekkoatletka i olimpijka, która po zakończeniu kariery sportowej na bieżni od kilku lat realizuje projekt zdobywania Korony Himalajów i Karakorum. Magda jest najmłodszą Polką, która zdobyła Mount Everest, jako pierwsza Polka ma też na swoim koncie wejście na Makalu bez wspomagania tlenem, stanęła również na szczycie Manaslu bez dodatkowego tlenu. Ostatniej zimy podjęła próbę zimowego wejścia na K2, czym wzbudziła wiele emocji w środowiskach górskich. Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską będzie na pewno wyjątkową okazją, by przyjrzeć się bliżej wydarzeniom, które tej zimy rozgrywały się pod najwyższym szczytem Karakorum – jego historycznemu zdobyciu zimą i tragediom, których nie udało się uniknąć podczas akcji górskiej.

AOI/Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.