Kultura

Otwarty Przegląd Akordeonistów Amatorów

Siedlce Pon. 18.10.2021 16:43:47
18
paź 2021

W niedzielę 17 października odbył się Otwarty Przegląd Akordeonistów Amatorów. W tym dniu akordeoniści przybyli do Starego Opola, pokazując, że muzyka akordeonowa żyje i rozwija się. Przegląd był okazją do zaprezentowania publiczności dorobku kulturowego, akordeonistów z całej Polski.

Do przeglądu zgłosiło się 12 uczestników:
1. Halina Różanek – Szczecin
2. Andrzej Jarmocik – Białystok
3. Joanna Zarzycka – Warszawa
4. Jakub Raczuk – Próchenki
5. Wiesław Iwanowski – Radzików Kornica
6. Mirosław Borkowski – Borki Kosy
7. Stanisław Wróblewski – Białki
8. Jan Sachanowicz – Strzała
9. Wiesław Kosyl – Stare Opole
11. Sonia Rożniakowska – Komornica
12. Marcin Kubuszewski –Brzozówka
12. Anna Wilińska – Mokobody

Spotkanie nie miało formy konkursu, celem nie była rywalizacja a integracja miłośników muzyki akordeonowej, amatorów. Podczas przeglądu odbył się jedynie konkurs na AKORDEONISTĘ PUBLICZNOŚCI, na którą mogli głosować zgromadzeni widzowie.

„Zaszczycił nas też swoją obecnością Jan Suchecki gitarzysta grający na organkach, który w przerwie na liczenie głosów zagrał kilka piosenek.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz pamiątkową statuetkę. Publiczność nagrodziła II miejscem panią Anna Wilińską, III miejsce otrzymał najmłodszy akordeonista Jakub Raczuk. Laureatem I miejsca przyznanego przez publiczność został Marcin Kubuszewski. Wszyscy zgromadzenie akordeoniści nawet którzy nie brali udziału w przeglądzie zagrali wspólny utwór zachwycając publiczność. Tuż po godzinie 18.00 Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski wręczył nagrodzonym statuetki i życzył powodzenia wszystkim uczestnikom oraz wspaniałej zabawy zgromadzonym osobom.

Po części oficjalnej scena należała już tylko do muzyków. Na scenie zaprezentowali się Pawel Sulej oraz zespół Vertim&Mamzel.

Zgromadzeni widzowie spontanicznie śpiewali utwory wykonywane przez akordeonistów. Owacji nie było końca. Koncert upłynął pod znakiem oryginalnych, zaskakujących tekstów oraz uroczych melodii. Na zakończenie wystąpił Janko Muzykant. Był czas na wspólne zdjęcia i akordeonowe granie, muzyka akordeonu rozbrzmiewała w całym Starym Opolu. Podczas Przeglądu Akordeonistów Amatorów odbyła się zbiórka na leczenie dla Lenki z Nowych Igań” - napisali w relacji organizatorzy.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.