Kultura

Polsko-ukraiński koncert charytatywny „Gwiazda Pokoju”

Siedlce Czw. 19.01.2023 16:22:41
19
sty 2023

W czwartek, 19 stycznia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach, odbył się polsko-ukraiński koncert kolęd i pastorałek pod hasłem „Gwiazda Pokoju”. Na sali gimnastycznej szkoły wystąpili najmłodsi siedleccy i ukraińscy artyści – przedszkolaki, uczniowie siedleckich szkół oraz zespół wokalny z Domu Uchodźcy w Siedlcach.

Koncert poprowadził Mariusz Orzełowski z Anastasią Kucherenko. Celem koncertu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, zbliżenie kultur i zwrócenie uwagi, jak ważna jest kwestia pokoju na świecie. Wydarzenie miało również charakter charytatywny. Podczas trwania koncertu, przed wejściem na salę wolontariuszki zbierały datki na zakup wózka inwalidzkiego dla ukraińskiej nastolatki Anny Bystryki. Na wydarzeniu była obecna mama dziewczynki, która dziękowała za okazany gest dobroci. Pojawili się przedstawiciele lokalnych władz, a także osoby z Fundacji Leny Grochowskiej i Stowarzyszenia Wspólnoty Arche.

W geście wsparcia dla Ukrainy, choinka na sali miała zawieszone wstążki w kolorach polskiej i ukraińskiej flagi narodowej.


KC/MR

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.