Kultura

Retransmisja spektaklu "Roma i Julian" w Centrum Kultury i Sztuki

Siedlce Pt. 27.08.2021 13:41:42
27
sie 2021

Ze względu na deszczową pogodę dzisiejsza retransmisja spektaklu "Roma i Julian" odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki. Będzie to ostatnie przedstawienie w ramach cyklu "Teatr pod gwiazdami" organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Agencję Rozwoju Miasta Siedlce. Wstęp wolny.

Roma i Julian

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów in vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą? Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologii. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian- kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie...

Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Roma i Julian" z udziałem Hanny Śleszyńskiej, Pawła Wawrzeckiego, Ilony Chojnowskiej oraz Mateusza Łapki.
Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Osoby:
Matka – Hanna Śleszyńska
Mąż – Paweł Wawrzecki
Roma – Ilona Chojnowska
Julian – Mateusz Łapka

Autor: Krzysztof Jaroszyński
Reżyseria: Paweł Wawrzecki
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Maciej Chojnacki

Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).


Dział Promocji i Mediów
Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego
Scena Teatralna Miasta Siedlce
Inf. pras.

Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.