Kultura

Siedlce: Półmetek X Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”

Siedlce Sob. 29.10.2022 11:14:48
29
paź 2022

28 października, w CKiS w Siedlcach zagrano „Dwie połówki pomarańczy” autorstwa Igi Kownackiej, w reżyserii Marii Ciunelis. Pierwszy spektakl można było obejrzeć w 2012 roku w teatrze Capitol w Warszawie. Od tego czasu, przez ponad dekadę sztuka ta cieszy się ogromną popularnością wśród widzów.

„Dwie połówki pomarańczy” to komedia kryminalna, która z humorem opowiada o skomplikowanych relacjach rodzinnych oraz prawdziwej miłości. Jednocześnie zawiera wątek kryminalny w postaci tajemniczej śmierci Adama. W hotelowej sypialni stworzonej na potrzeby scenografii na siedleckiej scenie, w obsadzie spektaklu zobaczyliśmy Jarosława Boberka w podwójnej roli: Adama - byłego męża Karoliny i jako Joannę, psycholog policyjną. W roli małżonki Adama - Karoliny, wystąpiła producentka spektaklu Cynthia Kaszyńską, a jako domniemana córka Alexis - Urszula Dębska. Do pań dołącza szalona Melania, w tej roli Grażyna Zielińska, która swoimi pomysłami i tańcem narobiła sporego zamieszania.

Spektakl się podobał. Publiczność od chwili zakończenia sztuki oklaskiwała aktorów na stojąco, a owacjom nie było końca. Po wręczeniu przez pracowników siedleckiego CKiS róż dla aktorów, nie zabrakło ponownych ukłonów, a nawet wspólnego grupowego zdjęcia wykonanego przez panią Marię Mazurkiewicz z działu promocji i mediów. Później wyczekiwanie na aktorów w holu CKiS... Aktorzy ze względu na wymagającą charakteryzację Jarosława Boberka, długo się nie pojawiali, ale jak juz przyszli to z uśmiechami, chętni do wspólnych zdjęć i rozmów. Grażynie Zielińskiej tak bardzo podobała się zaaranżowana fotograficzna ścianka, że osobiście sprawdzała jej wytrzymałość. Nie zabrakło żartów o umiejętności chodzenia na szpilkach i zapewnień aktorów o tym, że na pewno przyjadą w najbliższym czasie do Siedlec z kolejnymi spektaklami. 

Kasi Chacińskiej udało się porozmawiać Urszulą Dębską, która zagrała córkę Adama - Alexis.


tekst i zdjęcia: Katarzyna Chacińska

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.