Kultura

W rytmie country

Siedlce Niedz. 20.02.2022 22:33:19
20
lut 2022

18 lutego w sali widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach odbył się koncert promujący pierwszą płytę Kapeli Zbuckiej – „Saloon”. Honorowym gościem był znany polski zespół grający muzykę country Droga na Ostrołękę.

Kapela Zbucka powstała w 2017 roku. Mimo że grupa określa się jako zespół country, to w repertuarze ma również piosenki rockowe, bluesowe i ludowe. Właśnie w takiej stylistyce utrzymana jest pierwsza płyta Kapeli Zbuckiej „Saloon”.

Zespół wystąpił w wyjątkowym składzie. Po kilku latach do Kapeli Zbuckiej wróciła Paulina Szewczyk, wokalistka i skrzypaczka. Gościnnie wystąpią również Stanisław Biardzki (gitara akustyczna) oraz Dariusz Chojecki (instrumenty perkusyjne). Oczywiście na scenie zaprezentuje się stały skład zespołu, który w poprzednim roku występował m. in. podczas Pikniku Country w Mrągowie: Tomasz Radomyski, lider, wokalista i gitarzysta prowadzący, Patryk Kamiński, basista, Andrzej Kędziora, akordeonista, Tadeusz Krasuski, perkusista oraz Monika Radomyska, wokalistka i ukulelistka.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook