Kultura

Wrzutnia biblioteczna w Siedlcach!

Siedlce Tue 26.01.2021 14:24:23
26
Jan 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach od 26 stycznia 2021 roku uruchamia wrzutnię biblioteczną – urządzenie do samoobsługowego, bezkontaktowego, całodobowego zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych (książek, audiobooków, płyt CD).

Tego typu urządzenia są popularne w Czechach, na Słowacji, w Wielkiej Brytanii, a od 2012 roku w Polsce. Przyszedł też czas na pierwszą wrzutnię biblioteczną w Siedlcach.
Wrzutnia znajduje się w arkadach zabytkowej siedziby Biblioteki Głównej, od strony ulicy J. Piłsudskiego 5. Umożliwia wygodny sposób zwrotu książek o każdej porze dnia i nocy, również podczas świąt i dni wolnych od pracy i nauki.
Poprzez wrzutnię można zwracać materiały biblioteczne wypożyczone w Bibliotece Głównej. Książki należy wkładać pojedynczo i zawsze grzbietem do środka urządzenia. Zwrócone zbiory będą wyjmowane z wrzutni i rejestrowane w systemie bibliotecznym najpóźniej w następnym dniu roboczym, a potem poddane 3-dniowej kwarantannie. Zabrania się wkładania do wrzutni jakichkolwiek innych przedmiotów poza materiałami bibliotecznymi oraz darów.
Zdajemy sobie sprawę, że wrzutnia nie zastąpi kontaktu z biblioteką i bibliotekarzami, ale z pewnością będzie służyć wygodzie i bezpieczeństwu Czytelników, zwłaszcza w czasie trwającej pandemii.
Zachęcamy do korzystania z nowej usługi.
Regulamin jest dostępny na naszej stronie www.mbp.siedlce.pl w zakładce „Wrzutnia biblioteczna”.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.