O tym się mówi

Andrzej Sitnik: Od jakiegoś czasu trwa na mnie wzmożona nagonka

Siedlce Pon. 29.03.2021 17:15:00
29
mar 2021

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się między innymi do słów Posła Krzysztofa Tchórzewskiego, który zaapelował do niego o zaprzestanie krytyki Rządu.

Gość Marcina Jabłkowskiego przypomniał, że w ostatnim „rozdaniu” środków z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych do powiatu, rządzonego przez syna Posła Tchórzewskiego trafiły pieniądze na wszystkie zgłoszone projekty, do miasta zaś, na ani jeden. Jak podkreślił, takie działania nie mają uzasadnienia, bo na pieniądze, które dzieli Rząd składają się wszyscy podatnicy, również ci mieszkający w mieście.

W tym kontekście skrytykował również zapowiedzi Krzysztofa Tchórzewskiego, który obiecał starania o 2 miliony złotych na remont jednej z najbardziej zniszczonej w Siedlcach ulicy – Cmentarnej. Przypomniał, że samorząd składał wniosek na kilkanaście milionów, bo tyle wynoszą realne koszty tego projektu, więc obiecane środki to zdecydowanie za mało. Wyraził przypuszczenie, że jest to jedynie działanie mające na celu jego dalszą krytykę, kiedy zrezygnuje z tych pieniędzy, bo miasta nie będzie stać na wyłożenie pozostałej sumy.

Andrzej Sitnik w audycji O Tym Się Mówi wyraził również rozczarowanie zachowaniem radnych miejskich, którzy podczas ostatniej sesji zmienili ilość wymaganych miejsc parkingowych dla wybranych inwestycji mieszkaniowych. Jak podkreślił, nie może być tak, że wbrew wcześniejszym ustaleniom zmienia się zasady dla niektórych inwestycji, pomijając pozostałe. POSŁUCHAJ

Mji [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.