O tym się mówi

Henryk Brodowski: Współpraca – tak, ale na uczciwych warunkach

Siedlce Pon. 23.08.2021 14:03:13
23
sie 2021

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do ostatnich rozmów pomiędzy okołosiedleckimi gminami, a samorządem miasta w sprawie komunikacji miejskiej. Mówił też o współfinansowaniu miejskiej oświaty.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że jak na razie jest zadowolony z przebiegu rozmów pomiędzy samorządami gminnymi, a miastem w sprawie komunikacji miejskiej. Jak dodał, udało się wypracować pewne rozwiązania, na szczegóły trzeba będzie poczekać do kolejnego spotkania pod koniec miesiąca. Zwrócił jednocześnie uwagę, że jeżeli władze miasta będą chciały nadmiernie eksploatować finansowo gminy, to ma w odwodzie propozycje firm, które chcą komunikację publiczną na terenie gmin zorganizować.
Marcin Jabłkowski pytał również Henryka Brodowskiego o postulat Prezydenta Andrzeja Sitnika w sprawie dofinansowania miejskiej oświaty, z której korzystają uczniowie z gminy Siedlce. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że każdy samorząd dostaje subwencję oświatową na każdego ucznia i to, że do niej musi dokładać nie jest niczym niezwykłym. POSŁUCHAJ

Mji [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.