O tym się mówi

Paweł Wyrzykowski: Protestujemy przeciwko nieudolności Rządu.

Siedlce Pt. 09.10.2020 15:12:00
09
paź 2020

Działacz siedleckiej Konfederacji Paweł Wyrzykowski w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiadał jutrzejszą (sobota, 10. października) konferencję dotyczącą walki z pandemią koronawirusa. Zastrzegł jednocześnie, że to nie będzie protest przeciwko noszeniu maseczek, ale przeciwko takim działaniom Rządu, które stoją w sprzeczności z polskim prawem i doświadczeniami innych krajów.

Gość Marcina Jabłkowskiego przyznał, że nie neguje powagi sytuacji związanej z epidemią koronawirusa i współczuje wszystkim, którzy bezpośrednio, czy pośrednio są nią dotknięci. Zaznaczył jednocześnie, że nie powinno to wyłączać zdrowego rozsądku i myślenia o konsekwencjach działań prowadzonych przez Rząd.

Do tych negatywnych zaliczył między innymi znaczne ograniczenie działalności gospodarczej i nieskuteczne, jego zdaniem, tarcze antykryzysowe. Zasugerował, aby brać przykład z działań rządu Szwecji, gdzie mimo braku „lockdownu” udało się wypłaszczyć krzywą przyrostu zachorowań na koronwairusa.

Paweł Wyrzykowski zwrócił również uwagę na bezprawne, jego zdaniem, poczynania polskiego Rządu. Przypomniał, że przepisy ogólne nie pozwalają władzom na wprowadzania nakazu używania maseczek, bez ogłoszenia stanu klęski. A ten ogłoszony nie został i jak powiedział, nie zostanie, bo oznaczałoby to konieczność wypłaty odszkodowań.

MJi [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.