O tym się mówi

Waldemar Kraska: Obostrzenia muszą być większe

Siedlce Śr. 07.10.2020 11:11:00
07
paź 2020

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział wprowadzenie większych obostrzeń w związku z walką z pandemią koronawirusa. Gość Marcina Jabłkowskiego odpowiadał również na zarzuty w stosunku do lekarzy, którzy nie chcą przyjmować pacjentów.

Senator Kraska w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że dane dotyczące pandemii w ostatnim czasie w naszym Kraju są rzeczywiście niepokojące. Jak wyjaśnił, powodem zwiększonej ilości zakażeń jest rozluźnienie w stosowaniu się do obowiązku zachowania reżimu sanitarnego – między innymi noszenia maseczek.


Pytany o plany dalszego ograniczania możliwości gromadzenia się ludzi Waldemar Kraska powiedział, że dotyczą one przede wszystkim stref, w których wykrywana jest największa ilość nowych przypadków koronawirusa. Zaznaczył jednocześnie, że Ministerstwo uważnie śledzi sytuację w placówkach oświatowych pod kątem nowych ognisk. Na razie nie ma jednak decyzji o ich obligatoryjnym zamknięciu.


Marcin Jabłkowski pytał również o sytuacje w których dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu jest ograniczony do teleporad. Jak powiedział wiceminister Kraska, medycy nie powinni unikać pacjentów, a takie ewentualne przypadki należy zgłaszać do Narodowego Funduszu Zdrowia.


MJi [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.