Region

31 inwestycji sportowych i nowy sprzęt dla 19 szkół w regionie siedleckim

Siedlce Czw. 02.09.2021 17:27:51
02
wrz 2021

Budowa siłowni plenerowej, modernizacja trybun na stadionie czy nowy skatepark – mieszkańcy regionu siedleckiego zyskają niebawem aż 31 obiektów sportowych. Pomoże samorząd województwa mazowieckiego, który na realizację tych inwestycji przekazał ponad 3,8 mln zł. Ponadto dzięki projektowi unijnemu 19 szkół otrzyma nowy sprzęt komputerowy. Umowy z beneficjentami podpisały dziś (02 września) w Urzędzie Gminy Siedlce członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Ponad 3,8 mln zł na rozwój bazy sportowej w subregionie siedleckim

Mazowiecki program wsparcia infrastruktury sportowej realizowany jest od 2018 roku. Przez ten czas w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich jest 31 projektów z subregionu siedleckiego z dofinansowaniem w wysokości ponad 3,8 mln zł.

– Nasi mieszkańcy zyskają nowe możliwości aktywnego wypoczynku i dbania o swoje zdrowie – zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Od czterech lat sukcesywnie przyznajemy wsparcie na rozwój bazy sportowej w naszym regionie. Łatwy dostęp do infrastruktury sportowej powinni mieć zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi. W tym roku dofinansowanie otrzyma aż 206 inwestycji z całego województwa.

Nowy sprzęt dla 19 szkół

Zestawy komputerowe, urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, projektory czy pakiety internetu mobilnego – takie wyposażenie zostanie wkrótce dostarczone do 19 szkół z powiatów węgrowskiego, sokołowskiego, łosickiego, siedleckiego i garwolińskiego. Środki pochodzą z unijnego programu wsparcia nauczania zdalnego, który jest realizowany przez samorząd Mazowsza.

Jak podkreśla członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc, wartość programu to już przeszło 55 mln zł. – Uczniowie wrócili do szkół, jednak musimy być przygotowani także na konieczność nauki zdalnej. Ponadto komputery, laptopy czy internet będą służyć w szkołach przez lata, także w trybie stacjonarnym – dodaje.
W ramach programu nauczyciele i uczniowie wezmą ponadto udział w szkoleniach i zdalnych instruktażach. Pomogą one efektywnie korzystać z zakupionego sprzętu i lepiej przygotować się na ewentualny kolejny okres nauki zdalnej.Inf. pras.
Fot. KSkor
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.