Region

Andrzej Sitnik: Nie obiecam remontów dróg

Siedlce Wt. 17.08.2021 10:09:14
17
sie 2021

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik w rozmowie z Radiem Podlasie komentował ostatnie wydarzenia w mieście. W rozmowie z Marcinem Jabłkowskim odniósł się do sporu z jednym z przedsiębiorców, dofinansowania do remontów ulic, a także rozmów z okolicznymi samorządami w sprawie komunikacji publicznej.

Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że działania przedsiębiorcy chcącego wybudować otwartą, ogólnodostępną siłownię nad zalewem noszą znamiona samowoli budowlanej. Wyjaśnił, że planowana inwestycja wchodziłaby na węzeł ciepłowniczy, a na to nie może być zgody władz miasta. Przekonywał, że zezwolenie na działania przedsiębiorcy spowodowałyby kolejne samowole, o których legalizację dopiero potem inwestorzy by się ubiegali.

Andrzej Sitnik w rozmowie z Radiem Podlasie tłumaczył również przesunięcia terminów robót na miejskich ulicach. Jak powiedział, sumy uzyskane w przetargach bardzo przekraczają te z kosztorysów, dlatego, mimo dofinansowania, nie może złożyć deklaracji czy i kiedy prace się rozpoczną.

W audycji O Tym Się Mówi Prezydent Andrzej Sitnik tłumaczył również dlaczego wybrał się na 3 tygodniowy urlop, a także jak przebiegają rozmowy z samorządami okolicznych gmin w sprawie komunikacji miejskiej. POSŁUCHAJ

MJi [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.