Region

Arche Prefabrykacja – nowa fabryka w Siedlcach

Siedlce Pt. 01.04.2022 16:48:24
01
kwi 2022

Zamiast kupować od innych, robią u siebie. Hotelowo-deweloperska grupa Arche otworzyła w Siedlcach zakład produkcyjny. Wytwarza w nim domki z kontenerów, a także konstrukcje stalowe i meble – zarówno na potrzeby całej grupy, jak i na zlecenia zewnętrzne.

Arche Prefabrykacja powstało początkowo jako ciąg dalszy projektu Arche Siedlisko. Kiedy w czasie epidemii z powodu restrykcji epidemicznych zostały zamknięte zwykłe hotele, zrodził się pomysł tzw. hoteli rozproszonych, składających się przerobionych na małe mieszkania kontenerów, ustawianych w atrakcyjnych turystycznie okolicach. Zwykłe 40-stopowe kontenery morskie przechodzą renowację, dostają izolację termiczną, zabezpieczenie antykorozyjne, są wyposażane w klimatyzację, aneks kuchenny i węzeł sanitarny oraz dwie sypialnie. Takich hoteli Grupa Arche ma już trzy: w województwie świętokrzyskim, śląskim i podlaskim.

Potem przyszedł kryzys migracyjny na granicy z Białorusią, wojna na Ukrainie i fala uchodźców. Okazało się, że takich kontenerów potrzebują organizacje pomagające uchodźcom, przepełnione noclegownie dla bezdomnych, poszukujące mieszkań socjalnych samorządy – jednym słowem, zrobił się na to spory rynek.

Arche Prefabrykacja to podzielona na trzy części hala w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego i hotelu Arche przy ulicy Brzeskiej w Siedlcach. Główna część jest wyposażona w suwnice oraz dwie komory: śrutowniczą i lakierniczą. Tutaj pracuje się nad wspomnianymi kontenerami. Druga część to zakład obróbki metali. Wyposażony w urządzenia do cięcia, wybijania otworów i do spawania, produkuje ramy łóżek oraz inne proste konstrukcje stalowe na potrzeby całej grupy i dla zewnętrznych zleceniodawców. Trzecia część to meblarnia, gdzie powstają szafy, łóżka, stoły i zabudowy kuchenne dla budowanych przez Arche hoteli i mieszkań. Wyposażona we własną wzorcownię, może też wytworzyć meble na indywidualne zamówienie. Ma też wydzielony dział renowacji mebli używanych.

Zakład zaczął produkcję niecały miesiąc temu. Zaczynał od 50 osób i pracy na jedną zmianę, ale już deklaruje wprowadzenie drugiej zmiany i szuka nowych pracowników, zarówno do części „metalowej”, jak i do stolarni. Oficjalnego otwarcia dokonał dziś (1 kwietnia) właściciel Grupy Arche, Władysław Grochowski, dyrektor zakładu Dariusz Żochowski i koordynator produkcji mebli, Jacek Feliński. W uroczystości brali udział przedstawiciele władz samorządowych województwa mazowieckiego, miasta i gminy Siedlce oraz liczni siedleccy przedsiębiorcy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook