Region

Cygańskie Andrzejki w Domu nad Stawami

Siedlce Pt. 18.11.2022 18:26:26
18
lis 2022

17 listopada, w siedleckim Domu nad Stawami odbyła się zabawa andrzejkowa w cygańskich rytmach. Uroczystość była dla mieszkańców i personelu placówki bardzo ważna, ponieważ do tradycji imprez andrzejkowych wrócono po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Ze względu na charakter imprezy, obowiązywały stroje cygańskie. Panie postawiły na barwne, falbaniaste spódnice oraz biżuterię w postaci korali. W zabawie wzięli udział mieszkańcy Domu na Stawami, dyrekcja, pracownicy oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się: Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach na czele z dyrektorem Małgorzatą Chwedoruk, Dom Pomocy Społecznej w Wirowie, Dom Pomocy Społecznej „Jedlina” w Mieni, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tchórzewie, Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych pod kierunkiem Prezes Aliny Woźnej, Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej na czele z Beatą Prokurat, wolontariusze „Domu nad Stawami” im. Anny Piluś oraz słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach.

Hol ośrodka na tę uroczystość przyozdobiono balonami i girlandami. W rogach pomieszczenia zostały ustawione stoły z przekąskami i napojami. Sam środek został przeznaczony na tańce i zabawy. W rogu zaaranżowano miejsce dla specjalnie zaproszonego na tę okazję DJ-a, który porwał do tańca wszystkich utworami w cygańskiej stylistyce.

Uroczystość przemówieniem rozpoczęła dyrektor Domu nad Stawami - Maria Wierzejska. Dyrektor placówki powitała gości i oficjalnie otworzyła zabawę andrzejkową. Następnie dla przybyłych gości wystąpiła grupa mieszkańców wraz z wolontariuszami pod kierunkiem instruktora terapii zajęciowej - Beaty Pływacz. Grupa wykonała taniec w rytm piosenki „Niech żyje bal”, a samą piosenkę zaśpiewała Przewodnicząca Rady Mieszkańców Domu nad Stawami. Zabawę taneczną poprowadził DJ Wodzirej czyli Piotr Pastor - wieloletni przyjaciel placówki.

Jedną z przygotowanych atrakcji był ciekawy układ choreograficzny z wykorzystaniem kolorowych chust i tańca. Po tej prezentacji na parkiet wyszły pierwsze odważne pary, a za nimi cała reszta. Nie zabrakło także piosenek do wspólnego tańca w kole czy pociągu. Wolontariusze z chęcią przyłączyli się do zabawy.
Po kilku piosenkach wszyscy świetnie się bawili, co zachęciło DJ-a do wejścia na parkiet.

Podczas imprezy odbyły się także konkursy. Wybrano najlepszy taniec, cygana i cygankę zabawy andrzejkowej, a także najlepiej tańczącą parę. Na sam koniec wystąpiła uzdolniona solistka - Julia Perz, która zaśpiewała dwa utwory wpisujące się w klimat zabawy.

Kolejna taka zabawa za rok, ale to nie koniec uroczystości w Domu nad Stawami. Za parę dni, jedna z mieszkanek będzie świętować 103 urodziny. Mieszkańcom oraz pracownikom, dyrekcji życzymy jak najwięcej pełnych radości wydarzeń i nowych inicjatyw.


KC/MR

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.