Region

Dni Gminy Wodynie

Siedlce Niedz. 24.07.2022 18:58:17
24
lip 2022

Zawody strażackie, festyn rodzinny i turniej piłki nożnej. To punkty obchodów Dni Gminy Wodynie. Gminne świętowanie rozłożono na trzy niedziele. 17 lipca odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, w ostatnią 24 lipca - festyn rodzinny.

Przed rozpoczęciem imprezy w Woli Wodyńskiej uroczyście oddano do użytku zmodernizowane skrzyżowanie. Wojciech Klepacki wójt Gminy Wodynie poinformował Radio Podlasie, że było to symboliczne otwarcie wszystkich inwestycji drogowych zrealizowanych przez Gminę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Samorząd korzystał tu z kilku rządowych funduszy. Z dofinansowania dla gmin, w których funkcjonowały PGR - y zrealizowano drogi w sołectwach Seroczyn i Szostek. Wspomniane skrzyżowanie w Woli Wodyńskiej zmodernizowano zaś ze wsparciem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W niedzielę symbolicznie otwarto również drogi zbudowane w ramach Polskiego Ładu . Wojciech Klepacki podkreślił, że w sumie przez ostatnie pól roku, zmodernizowano ponad 8 km gminnych dróg za ponad 8 mln zł. 80 procent tej kwoty stanowiły środki zewnętrzne.

W uroczystości wziął udział m.in. poseł Krzysztof Tchórzewski. Parlamentarzysta podkreślił, że pieniądze przydzielane w ramach Polskiego Ładu mogą być wykorzystane przez samorządy w dowolny sposób, zależny od potrzeb inwestycyjnych. Podkreślił też zmianę jaka dokonała się na polskiej pod względem jej wyglądu, rozwoju infrastruktury oraz komfortu życia mieszkańców.

Wspomniany Festyn rodzinny ,,W rytmie lata” odbył się w Parku Podworskim w Wodyniach. Były m.in. występy uczniów miejscowych szkół, pokazy kulinarne, prezentacje strażaków, dmuchańce i stoisko Wojsk Obrony Terytorialnej. Nowością była prezentacja organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wodynie. Samorząd wsparł je w tym celu grantami w wysokości 1000 zł. Ostatnim akcentem Dni Gminy Wodynie będzie turniej piłkarski o puchar wójta, w Oleśnicy 31 lipca. Jego głównym organizatorem jest tamtejszy Klub ,,Kolektyw”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.