Region

Dni Miasta i Gminy Mordy

Siedlce Śr. 03.08.2022 15:35:25
03
sie 2022

W niedzielę, 31 lipca odbył się ostatni z trzech dni obchodów Dni Miasta i Gminy Mordy. Mimo źle zapowiadającej się pogody na wydarzeniu zjawiło się wielu gości. Przybyli świetnie bawili się zarówno przy występach ludowych zespołów jak i przy przebojach ABBY, rockowych utworach w wykonaniu MUDHUT i piosenkach country Kapeli Zbuckiej.

Świętowano od samego rana. Już o godzinie 6:00 spotkali się uczestnicy turnieju wędkarskiego o puchar burmistrza miasta i gminy Mordy. Oficjalna część imprezy rozpoczęła się dopiero o godzinie 14:00 na Rynku w centrum miasta. To właśnie tam przyznano nagrody zwycięzcom turnieju wędkarskiego.

Podczas imprezy wystąpiło mnóstwo lokalnych zespołów. Na scenie zaprezentowały się grupy: Zakrze Śpiewa, Zaliwianki z Krzymosz, Podlasianki, Złote Kłosy, Pasieka oraz Zespół Kameralny UTW w Mordach. Przed publicznością wystąpiły również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim. „Swoje 5 minut” otrzymał także grający na akordeonie Wiesław Iwanowski.

Wśród wykonawców występujących na Rynku znalazła się również dobrze znana lokalnym mieszkańcom Orkiestra Dęta OSP w Mordach. Swoimi umiejętnościami tanecznymi przed przybyłymi gośćmi pochwaliły się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mordach. W trakcie wydarzenia między występami odbyły się liczne konkursy.

Muzyczny charakter imprezy dopełniły występy zespołów: Buty Farmera, ABBA SHOW, MUDHUT oraz Kapeli Zbuckiej. Publiczność w Mordach świetnie się bawiła zarówno do coverów jak i do autorskich piosenek grup. Na zakończenie Dni Miasta i Gminy Mordy zabawę taneczną poprowadził DJ Greg.MR

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.