Region

Dzień Kolejarza w siedleckiej szkole

Siedlce Śr. 30.11.2022 09:03:38
30
lis 2022

29 listopada w siedleckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 obchodzono VII Szkolny Dzień Kolejarza. Podczas dorocznego święta odbyło się ślubowanie uczniów, podpisanie umowy patronackiej i otwarcie pracowni prowadzenia ruchu kolejowego.

Z udziałem przedstawicieli PKP Intercity, władz miasta Siedlce, dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. J. Bema w Siedlcach została podpisana umowa patronacka. - PKP Intercity S.A. objęło patronatem uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik pojazdów kolejowych - mówiła dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. J. Bema w Siedlcach, Monika Kowalczyk. - Jako społeczność szkolna, jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to kolejna szansa na rozszerzenie współpracy. Ta współpraca pozwoli zaktywizować młodzież do doskonalenia umiejętności zawodowych podczas zajęć praktycznych. Nasi absolwenci zyskują dobrą pracę, a spółki kolejowe solidnych pracowników.

- Umowa patronacka to korzyść dla obydwu stron, zarówno dla nas spółki PKP Intercity, jak i dla szkoły. Jest to inwestycja w młodzież i jej odpowiednie przygotowanie, aby po zakończeniu nauki w szkole mogli rozpocząć pracę. Dla szkoły to przede wszystkim szkolenie uczniów z perspektywą pracy, a dla PKP Intercity gwarancja, że będziemy mieli dobrze wyszkolonych pracowników, mając takie przygotowanie - mówił obecny na spotkaniu Grzegorz Sasin, zastępca dyrektora ds. handlowych zakładu centralnego PKP Intercity.

Spółka PKP Intercity postawiła na rozwój. Od dłuższego czasu inwestuje duże pieniądze w odnowienie i rozbudowę swojego taboru, a to oznacza, że będą potrzebować ludzi do ich obsługi i napraw. Z tego powodu spółki współpracują ze szkołami, pomagają im tworzyć nowe specjalności, przyjmują uczniów na praktyki i fundują najlepszym stypendia.

Umowa patronacka została podpisana w dniu, kiedy społeczność szkolna przeżywała Dzień Kolejarza. Był czas na ślubowanie uczniów klas pierwszych, a także na część artystyczną. Na zakończeni uroczystości otwarto nową pracownię prowadzenia ruchu kolejowego i odbył się pokaz pracy uczniów kształcących się w zawodzie technik transportu kolejowego.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.