Region

Gmina Kotuń: „bezpieczny przejazd”

Siedlce Pt. 17.09.2021 19:38:17
17
wrz 2021

Na stacji kolejowej w Koszewnicy, w gminie Kotuń zorganizowano 17 września akcję profilaktyczną pod hasłem „bezpieczny przejazd”. Miała ona uświadomić dzieciom i dorosłym co może spowodować pośpiech lub brak wyobraźni podczas przejazdu przez tory.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały prelekcji przedstawiciela PKP S.A na temat podstawowych zasad przekraczania przejazdów drogowo-kolejowych. Na koniec akcji dzieci zobaczyły symulację wypadku samochodowego na przejeździe kolejowym.

Akcja „bezpieczny szlaban” odbyła się w Koszewnicy po raz trzeci. Zorganizował ją Zbigniew Czarczyński, sołtys wsi Koszewnica.

- Jestem zadowolony, bo zaproszenie przyjęła cała młodzież edukacyjna z gm. Kotuń. Udało się pozyskać z autokasacji pojazd. Wielki ukłon dla OSP w Kotuniu za przeprowadzenie symulacji wypadku – dodał sołtys.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych, Służby Ochrony Kolei, wójt gm. Kotuń Grzegorz Góral, policja, straż, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, uczniowie, mieszkańcy Koszewnicy.

Na koniec strażacy z OSP Nowa Dąbrówka przygotowali grochówkę.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Katolickiego Radia Podlasie i portalu Podlasie24.pl.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.