Region

Gmina Kotuń: Festiwal Pieroga

Siedlce Pon. 30.08.2021 18:39:13
30
sie 2021

Z ziemniakami, ale i na słodko. Dla każdego coś ciekawego. Tak było w niedzielę podczas Festiwalu Pieroga w Pierogu w gminie Kotuń.

Goście festynu mieli okazję spróbować niecodziennych, ale i tradycyjnych smaków, a uczestnicy konkursu – mieli się czym pochwalić. Do konkurencji stanęło 5 drużyn: KGW w Gręzowie, Koło Gospodyń Wiejskich "Siew" w Rososzy, KGW w Żdżarze, Koło Wiejskie w Żeliszewie Podkościelnym, Lena i przyjaciele (grupa nieformalna).
Każda drużyna przygotowała pierogi z dwoma farszami, które oceniło jury: Wójt Gminy Kotuń Grzegorz Góral, Przewodnicząca Rady Gminy Anita Drabarek, Pani Poseł Anna Maria Siarkowska, Pan Generał Bogdan Dziewulski, oraz przedstawicielka zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich w Niemojkach.

W ocenie Jury I miejsce zajęła drużyna nr 1 Koło Wiejskie w Żeliszewie Podkościelnym zdobywając podniebienia jurorów pierożkami z mięsem.
II miejsce zajęła drużyna nr 3 KGW w Żdżarze
III miejsce zajęła drużyna nr 2 "Lena i przyjaciele"
IV miejsce ex aequo zajęły drużyna nr 4 KGW "Siew" w Rososzy i drużyna nr 5 KGW w Gręzowe.

Wyłonione drogą losową spośród publiczności trzyosobowe Jury przyznało nagrodę publiczności dla drużyny nr 4 czyli dla Koło Gospodyń Wiejskich "Siew" w Rososzy.
W 4. Festiwalu Pieroga w Pierogu, wzięła także udział Pani Janina Ewa Orzełowska - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, która od wielu lat wspiera działania Gminy Kotuń między innymi w obszarze "Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnej".

Podczas wydarzenia nie brakło atrakcji dla najmłodszych uczestników dzięki animacjom Skowronek Animacje.
O 20:00 na festiwalowej scenie wystąpiła grupa muzyczna D-Bomb.


Info. MJa i FB Gmina Kotuń
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.