Region

Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet?

Siedlce Sob. 06.03.2021 11:03:24
06
mar 2021

Już w poniedziałek, 8 marca będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Jednym z najpopularniejszych prezentów dla pań są kwiaty. O tym jakie kwiaty najczęściej wybierają panowie i który z nich będzie królował w tym roku, opowiada Joanna Handzel, właścicielka kwiaciarni w Zbuczynie.

Monika Radomyska: Kiedyś tego dnia królowały goździki, a dzisiaj jakie kwiaty najczęściej zamawiają panowie?

Joanna Handzel: Obecnie najczęściej wybierane są bukiety mieszane, w których występują goździki, tulipany, gerbera oraz róża.

MR: Rzekomo żółte tulipany są zwiastunem rozstania. Czy faktycznie są jakieś kwiaty, na które panowie nie powinni się decydować chcąc zrobić przyjemność swojej ukochanej kobiecie?

JH: Absolutnie nie. Panowie mogą wybrać te kwiaty, które przypuszczają, że ich ukochana lubi, ponieważ każde kwiaty sprawiają radość obdarowanej kobiecie.

MR: A co w przypadku, gdy kobieta ma jakieś nietypowe upodobania i pan jest tego świadomy. Ile wcześniej powinien przyjść złożyć zamówienie, żeby wszystko zdążyło dotrzeć na czas?

JH: Dostawy mamy minimum raz w tygodniu, dlatego zamówienie najlepiej jest złożyć tydzień wcześniej. Wtedy mamy pewność, że zdążymy na czas. W tym roku na przykład mamy już kilka zamówień na piękne, niebieskie tulipany.MR: W jakim przedziale cenowym mieszczą się bukiety? Na jak duży wydatek trzeba się przygotować?

JH: Kwota zależy od wielkości bukietu. Drobny bukiecik dla koleżanki, przyjaciółki albo małej kobietki może zaczynać się już od kilkunastu złotych.

MR: Czy zdarza się, że panowie kupują więcej niż jeden bukiet?


JH: Oczywiście. Panowie zamawiają bukiety dla mamy, małżonki, córek czy koleżanek z pracy. Zdecydowanie zdarza się, że jeden pan zamawia kilka bukietów.

MR: A jakie są przypuszczenia na tegoroczny Dzień Kobiet? Który kwiat będzie królował?

JH: Sądzimy, że będzie to tulipan, który już niezmiennie od kilku lat jest królem Dnia Kobiet.

MR: Dwa dni po Dniu Kobiet obchodzimy Dzień Mężczyzn. Czy zdarzają się panie, które decydują się na zakup kwiatów dla panów?

JH: Owszem, niektóre kobiety decydują się na zakup ciętych kwiatów dla swoich mężczyzn. Przy okazji tego święta również ciekawą alternatywą są lasy w szkle.MR: Dziękuję za rozmowę.

Poniżej zamieszczamy kilka propozycji bukietów, które już czekają na dostarczenie.

MR/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.