Region

Już nie elekt, a urzędujący wójt

Siedlce Pt. 24.09.2021 16:14:25
24
wrz 2021

Hubert Pasiak, zwycięzca niedzielnych przedterminowych wyborów na wójta gminy Zbuczyn, dziś, 24 września odebrał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie. Tym samym dokonała się zmiana warty i zakończył trzymiesięczny okres tymczasowości.

Na specjalnie zwołanej sesji Rady Gminy Zbuczyn pojawili się nie tylko radni i sołtysi, ale przedstawiciele niemal wszystkich znaczących instytucji i organizacji. Byli wszyscy poprzedni wójtowie oraz pełniący przez ostatnie dwa i pół miesiąca obowiązki wójta Dariusz Cegiełkowski, pojawili się sekretarz i skarbnik gminy, proboszczowie parafii Zbuczyn i Krzesk, komendanci policji i straży pożarnej, przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego, wójtowie gmin Wiśniew i Wodynie, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich i innych organizacji pozarządowych, z którymi nowy wójt przez wiele lat współpracował.

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Jolanta Ługowska odczytała protokół, a zwycięzca wyborów złożył ślubowanie, stając się już oficjalnie nowym wójtem największej gminy powiatu siedleckiego. Odebrał liczne gratulacje i życzenia powodzenia. – Wyrażam nadzieję, że ta kadencja będzie kadencją rozwoju, kontynuacji i finalizowania rozpoczętych inwestycji. Życzę, by godnie zapisał się Pan w panteonie wójtów gminy Zbuczyn – powiedział przewodniczący rady, Ireneusz Chomka. – Życzymy spełnienia zadań, które postawił Pan sobie w czasie kampanii, dla dobra mieszkańców gminy Zbuczyn i powiatu siedleckiego – dodał w imieniu konwentu wójtów powiatu siedleckiego wójt gminy Wiśniew, Krzysztof Kryszczuk.

Poprzedni wójt, a obecnie prezes siedleckiego Mostostalu, Tomasz Hapunowicz, wyraził zadowolenie, że w wyborach rywalizowali dwaj kandydaci o poglądach konserwatywnych. Choć w kampanii poparł drugiego kandydata, Andrzeja Chromińskiego, zwycięzcy życzył powodzenia: – To pokazuje, na jakich wartościach zbudowany jest nasz samorząd. Bracia potrafią nabić sobie siniaka, ale potem razem idzie się razem do pracy, kościoła czy do stołu. Po kampanii przeszedł czas działania, masz doświadczonych radnych, którzy nie odmówią pomocy.

Roman Prochenka, wójt z pierwszej dekady XXI wieku, gratulował obydwu kandydatom eleganckiej kampanii, prowadzonej bez brudnych chwytów. Andrzej Chromiński również życzył zwycięskiemu rywalowi powodzenia.

Sam Hubert Pasiak w inauguracyjnym przemówieniu powiedział między innymi: – Stoję przed Państwem w poczuciu wdzięczności i służby. Wdzięczności wobec tego, co zastałem, co wypracowali poprzednicy. Zrobię absolutnie wszystko, aby kontynuować rozwój gminy. Deklaruję pełną współpracę z radnymi, sołtysami i organizacjami pozarządowymi. Dziękuję tym, którzy pomogli mi stanąć w tym miejscu. Wyborcom dziękuję za każdy głos i obiecuję, że zrobię wszystko, by was nie zawieść. Tych, którzy na mnie nie głosowali postaram się przekonać, że wspólnie możemy zrobić naprawdę wiele. Andrzejowi dziękuję, że nasza rozmowa o przyszłości gminy była kulturalna i merytoryczna. Proszę o wsparcie, bo jeden człowiek nic nie jest w stanie zrobić. Jeden człowiek i piętnastu radnych też niewiele. Ale ze wsparciem instytucji rządowych i samorządowych oraz organizacji pozarządowych całe to bogactwo będziemy wzmacniać.


AB [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.