Region

Kolejni laureaci TOP REGIONU 2020 gościli w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie

Siedlce Tue 26.01.2021 16:55:53
26
Jan 2021

TOP REGIONU 2020 wyłoniony. II miejsce w kategorii INICJATYWA, decyzją Internautów zajęła szlachetna akcja "Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka" oraz Gala Charytatywna New Year’s Party 2020 Dzieci Eurolingua - dzieciom lokalnie i międzynarodowo, których organizatorem było Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua Siedlce. Z tej racji 26 stycznia w siedzibie Katolickiego radia Podlasie gościły i udzieliły wywiadu w popołudniowym magazynie PRZYSTANEK PODLASIE Renata Kulik - Dyrektor Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua Siedlce oraz Katarzyna Graniszewska – dyrektor Domu Dziecka "Dom pod Kasztanami" w Siedlcach.

"Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka" to zbiórka słodyczy na rzecz dzieci z Domu Dziecka "Dom pod Kasztanami" w Siedlcach oraz dzieci z Domu Dziecka "Na zielonym Wzgórzu" w Kisielanach. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 20 instytucji, szkół, przedszkoli i ośrodków kultury z miasta i powiatu siedleckiego. Akcja trwała od 8 grudnia 2019 r. do 15 stycznia 2020 r. Dary wręczono 18 stycznia 2020 r. podczas Gali Charytatywnej New Year’s Party 2020 Dzieci Eurolingua - dzieciom lokalnie i międzynarodowo. Podczas Gali dzieci zaprezentowały świąteczne i noworoczne utwory w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i polskim.

Eurolingua to szkoła językowa, która nie tylko uczy języków obcych, ale także uwrażliwia młodzież na wartości takie jak: miłość, dobro, wrażliwość - wartości które są uniwersalne i mają jeden wspólny narodowy język - język miłości. W styczniu 2020 roku Szkoła Eurolingua już po raz XVII zorganizowała Galę Charytatywno Noworoczną, podczas której dzieci poprzez swoje występy zarażały energią, optymizmem i miłością do innych.
--------------------------
III miejsce w kategorii INICJATYWA SPOŁECZNA zajęła inicjatywa, na którą składały się kiermasze i inne akacje pomocy dla parafii w Milejczycach, zainicjowane i przeprowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich Pokaniewo-Kolonia. Laureaci III miejsca pojawią się w naszym radiu w piątek. Przypomnijmy, że najwięcej głosów w tej kategorii zdobyła akcja społeczna pod nazwą ŁOSICE SZYJĄ MASECZKI, koordynowana przez Łosicki Dom Kultury. O wszystkich laureatach można przeczytać na stronie portalu podlasie24.pl.EŁ/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.