Region

Krzysztof Kryszczuk: Prezydent Siedlec wyciąga rękę po pieniądze mieszkańców gmin

Siedlce Pt. 20.08.2021 17:28:57
20
sie 2021

Wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk w rozmowie z Radiem Podlasie komentował rozmowy dotyczące świadczenia usług komunikacji publicznej przez siedleckie MPK na terenie gmin powiatu siedleckiego. Odniósł się również do dyskusji na temat przebiegu autostrady A2 przez gminę Wiśniew.

Gość Marcina Jabłkowskiego skrytykował zachowanie Andrzeja Sitnika. Jak powiedział, gminy od dawna płacą za usługi świadczone przez miejskiego przewoźnika autobusowego. Wyraził przekonanie, że transport publiczny jest potrzebny, jednocześnie dając do zrozumienia, że MPK nie musi być monopolistą na tym rynku. Skrytykował również politykę finansową Prezydenta Siedlec, który, jak powiedział, chce sięgnąć do kieszeni mieszkańców gmin – prosząc między innymi o dofinansowanie miejskich szkół.
Pytany o rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie dróg serwisowych autostrady A2 Krzysztof Kryszczuk wyraził nadzieję na przekonanie drogowców do racji gminy. Jak powiedział, drogi serwisowe o proponowanej przez GDDKiA szerokości 3 metrów i szutrowej nawierzchni są nie do zaakceptowania. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że liczy na dalsze uczestnictwo w rozmowach posła Krzysztofa Tchórzewskiego. POSŁUCHAJ

Mji [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.