Region

Marsjańska noc w filii GOK Zbuczyn

Siedlce Wt. 13.10.2020 14:47:00
13
paź 2020

Pogoda nie wróży dobrze obserwacjom astronomicznym, ale nawet jeśli nie będzie widać nieba, to zawsze można opowiedzieć o tym, co się na nim teraz dzieje. Siedleckie Towarzystwo Miłośników Astronomii i Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie zapraszają dziś wieczorem (13 października) do filii Ośrodka w Starym Krzesku na spotkanie pod tytułem „Marsjańska noc”.

Okazją jest układ planet. W nocy z 13 na 14 października Mars znajdzie się w opozycji, czyli w jednej linii z Ziemią i Słońcem, przy czym Ziemia będzie znajdować się między nimi. Mars wystawia więc na widok swoją jasno oświetloną półkulę, a że znajduje się teraz stosunkowo blisko Ziemi, to przy sprzyjającej pogodzie jest na niebie dobrze widoczny.

Jeśli niebo będzie zachmurzone, zamiast obserwacji będzie rozmowa o Marsie: planecie, która od lat inspiruje pisarzy i naukowców, od pewnego czasu jest celem misji kosmicznych, a ostatnio coraz częściej wspomina się o misji załogowej. Spotkanie rozpocznie się dziś o godzinie 19.00. Lista prelegentów i poruszane tematy – na załączonym plakacie.


AB/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.