Region

Nauczyciel z Siedlec wśród najlepszej 13 - tki w kraju

Siedlce Wt. 11.10.2022 17:26:26
11
paź 2022

Bibliotekarka Iwona Pietrzak-Płachta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie została Nauczycielem Roku 2022. Po raz 20. rozstrzygnięto organizowany przez "Głos Nauczycielski" konkurs na najlepszego pedagoga w kraju. Wśród 13 - tu nominowanych pedagogów był Sławomir Miernicki, nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Siedlcach, popularyzator astronomii.

Sławomir Miernicki jest współzałożycielem Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i inicjatorem powstania Planetarium Niebo Prusa.
- Nauczyciel to nie tylko zawód powiedział Sławomir Miernicki. Nauczyciel powiedział Radiu Podlasie w audycji ,,O tym się mówi", że to również filozofia życia.Ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień odbyło się 11 października na Zamku Królewskim w Warszawie. - W tym roku wpłynęło sto zgłoszeń wskazujących wyjątkowych, wyróżniających się nauczycieli - powiedział redaktor naczelny wydania Jakub Rzekanowski. Jury Konkursu Nauczyciel Roku 2022 na posiedzeniu 24 września, po rozpatrzeniu wniosków kandydatów, postanowiło nominować do tytułu Nauczyciel Roku 2022 13 osób. Wsród nich znalazł się nauczyciel z Siedlec. - Chcemy podkreślić, że są w Polsce nauczyciele, którzy odnoszą sukcesy, którzy fantastycznie pracują z uczniami, są otwarci na nowe technologie i na wszelkie wyzwania związane z edukacją. Są otwarci, empatyczni, wykraczają i poza podstawę programową, i poza podstawowe zadania nauczycieli - dodał Jakub Rzekanowski.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.