Region

Nowe policyjne auto na drogach powiatu siedleckiego

Siedlce Pt. 20.01.2023 17:12:05
20
sty 2023

20 stycznia przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków do nowego policyjnego auta. Zakup radiowozu był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Gminy Siedlce oraz Starostwa Powiatowego w Siedlcach.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach, dzięki finansowemu wsparciu Gminy Siedlce oraz Starostwa Powiatowego w Siedlcach wzbogaciła się o nowoczesne auto KIA Sportage z silnikiem 1.6 w benzynie.

Gmina i Starostwo wspólnie dofinansowali poprzez fundusz wsparcia Policji 50% wartości pojazdu, pozostałe 50% sfinansowała Komenda Główna Policji.

W uroczystości przekazania pojazdu uczestniczyli: Starosta Siedlecki Karol Tchórzewski, Wicestarosta Siedlecki Małgorzata Cepek, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Gorzała oraz Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski. Poświęcenia radiowozu dokonał kapelan siedleckiej policji ks. prałat Kazimierz Niemirka.

Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski podziękował samorządowcom za wsparcie przy zakupie kolejnego samochodu służbowego. Podkreślił również, że w obszarze poprawy warunków służby, siedlecka komenda jest systematycznie wspierana przez partnerów samorządowych. Dodał także, że wspólna troska o warunki, w jakich pełnią służbę funkcjonariusze, będzie przynosić oczekiwane efekty i będzie wpływać na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu siedleckiego.

- Co roku wspieramy zakupy w KMP w Siedlcach. Sprzęt jest eksploatowany, a potrzeby są duże, dlatego starostwo nie szczędzi pieniędzy, aby poprawiać bezpieczeństwo na terenie powiatu siedleckiego - mówił Karol Tchórzewski starosta siedlecki.

- Także Gmina Siedlce nie szczędzi pieniędzy i każdego roku w budżecie zarezerwowane są środki na takie zakupy - dodał wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski. Dzięki temu policja szybciej dojedzie na teren Gminy – podkreślał samorządowiec.

Nowe auto będzie wykorzystywane przede wszystkim przez wydział dochodzeniowo-śledczy. Samochód kosztował 120 tys. zł.



Info. Mja / podkom. Ewelina Radomyska, oficer prasowa KMP w Siedlcach,
foto. Mja

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.