Region

Obchody Dnia Białej Laski w Siedlcach

Siedlce Pt. 14.10.2022 14:12:21
14
paź 2022

15 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Białej Laski, którego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy i potrzeby osób niewidomych i niedowidzących. W Siedlcach obchody Dnia Białej Laski odbyły się 14 października.

Zorganizował je, jak co roku siedlecki oddział Polskiego Związku Niewidomych. Na uroczystości, stawili się członkowie związku i ich rodziny oraz goście, m. in.: przedstawiciele władz lokalnych i zaprzyjaźnionych instytucji. Była to okazja do porozmawiania o sprawach dotyczących osób niewidomych, podsumowania działalności związku i podziękowania osobom i instytucjom za dotychczasowe wsparcie. Wręczono dyplomy i odznaczenia. Na zakończenie części oficjalnej z recitalem wystąpił aktor teatru Roma Wojciech Machnicki.

- Chcemy pokazać że jesteśmy i że sobie radzimy – powiedziała w wywiadzie dla Katolickiego Radia Podlasie Anna Gębka, prezes Zarządu Polskiego Związku Niewidomych w Siedlcach. Rozmawiała z nią Katarzyna Chacińska.

Dzień Białej Laski jest obchodzony co roku 15 października, na całym świecie. Celem tego dnia jest m.in. uwrażliwienie ludzi na problemy osób niewidomych i niedowidzących. Obchody organizuje Polski Związek Niewidomych. Jego główna siedziba znajduje się w Warszawie. Na terenie całej Polski obecnie działa kilkanaście kół terenowych, gdzie osoby o tych szczególnych potrzebach mogą zgłosić się po pomoc i wsparcie.

Siedleckie koło Polskiego Związku Niewidomych ma swoją siedzibę przy ul Błonie 11. Biuro czynne jest w poniedziałek i środę od 9.00 do 13.00 oraz w piątek od 9.00 do 12.30. Telefon kontaktowy 25 644 78 84.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.