Region

Obchody Święta Niepodległości okrojone do minimum

Siedlce Czw. 05.11.2020 16:36:00
05
lis 2020

Nie zapominajmy o rocznicy, ale świętujmy ją osobno – apelują do mieszkańców Siedlec lokalne władze. Z powodu restrykcji związanych z epidemią trzeba zredukować obchody Narodowego Święta Niepodległości do absolutnego minimum.

11 listopada nie będzie więc pocztów sztandarowych, przemarszu z wielką biało-czerwoną flagą, parady starych samochodów i wspólnego składania kwiatów pod Pomnikiem Wolności. Z bogatego corocznego programu zostanie tylko msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona o godzinie 10.00 w kościele świętego Józefa, a po niej – złożenie kwiatów przez prezydenta miasta pod pobliską tablicą upamiętniającą stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz pod Pomnikiem Wolności na Nowych Siedlcach.

Urząd prosi mieszkańców i organizacje społeczne, by kwiaty pod Pomnikiem Wolności składać przez cały dzień 11 listopada. Chodzi o to, by nie przekraczać ograniczonego do pięciu osób limitu zgromadzeń w przestrzeni publicznej.

Msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona o godzinie 10.00 w kościele świętego Józefa w Siedlcach będzie transmitowana na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

AB [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.