Region

OSP w Wodyniach ma nowy wóz bojowy

Siedlce Sob. 16.10.2021 12:29:06
16
paź 2021

W Wodyniach, w sobotę 16 października, został poświęcony nowy samochód strażacki. Ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scanii otrzymała jednostka OSP w Wodyniach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wodyniach sprawowaną przez ks. Sławomira Suleja, gminnego kapelana strażaków. Poświęcenie i przekazanie pojazdu odbyło się przed strażnicą OSP w czasie uroczystej zbiorki strażackiej.

W uroczystości udział wzięli:  poseł Krzysztof Tchórzewski, Janina Ewa Orzełowska z Zarządu Województwa Mazowieckiego, Anna Kaszuba - dyrektor delegatury UW w Siedlcach, starosta powiatu siedleckiego Karol Tchórzewski,  komendant Miejski PSP w Siedlcach Andrzej Celiński, Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł.insp. Andrzej Dziewulski, wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kruszczyk, członek Zarządu Wojewódzkiego OSP.

Wójt Wojciech Klepacki poinformował, że pojazd kosztował ponad 1mln 100 tys. zł. Gmina Wodynie otrzymała na jego zakup wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie referencyjną pożyczkę w wysokości 600 tys. tys. zł. Starania samorządu w tym zakresie wsparł poseł Krzysztof Tchórzewski i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Część pożyczki w wysokości 180 tys. zł zostanie umorzona.

Na profilu zrzutka.pl strażacy z OSP Wodynie prowadzą zbiórkę na zakup specjalistycznego wyposażenia do nowego samochodu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wodyniach powstała w 1917 roku. Jest najstarszą jednostką w gminie Wodynie i jedną z najstarszych w powiecie siedleckim. Od początku istnienia spełnia ważną rolę chroniąc ludność przed pożarami, a także współuczestnicząc w życiu lokalnej społeczności. OSP Wodynie należy do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.