Region

Ostatnie pożegnanie śp. Stanisławy Chromińskiej

Siedlce Sob. 05.02.2022 13:01:39
05
lut 2022

W parafii Zbuczyn pożegnano 5 lutego śp. Stanisławę Chromińską, wieloletnią prezeskę Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Karczach. - Zmarła aktywnie działała na rzecz lokalnej wspólnoty i Katolickiego Radia Podlasie - podkreślił to w homilii ks. Paweł Broński, sekretarz redakcji KRP.

- To co jest najcenniejsze jeśli chodzi o przyjaciół KRP, to jest to, że z nami się modlą i nas omadlają, to dzieło jakim jest ewangelizacja przez media. Przyjechaliśmy dzisiaj aby być z rodziną, przekazać wyrazy współczucia, podziękować za całe życie Pani Stasi i za jej zaangażowanie dla drugiego człowieka. To jest istotne, żeby nie zmarnować swojego życia, ale aby angażować się i czynić dobro, gdzie się tylko da ,na różnych płaszczyznach – mówił ks. Paweł Broński.
POSŁUCHAJ

Śp. Stanisława Chromińska zmarła 2 lutego w wieku 90 lat. W jej ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, znajomi, sąsiedzi, członkowie koła Przyjaciół KRP w Karczach i Tchórzewie oraz członkowie koła różańcowego. Zmarła Stanisława Chromińska była wiernym słuchaczem Katolickiego Radia Podlasie. Wielokrotnie można było ją też usłyszeć na antenie radia, opowiadającą o dawnych zwyczajach ludowych.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook