Region

Przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt – spotkanie w Przygodach

Siedlce Pon. 12.10.2020 14:36:00
12
paź 2020

Rolnicy z okolic Siedlec spotkali się w niedziele, 11 października w Przygodach, w gminie Suchożebry. Rozmowy dotyczyły ewentualnych skutków nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która obecnie jest procedowana w Senacie. W spotkaniu wzięli udział również m.in. parlamentarzyści z regionu, którzy zagłosowali przeciw ustawie w Sejmie.

Rozmowy wokół nowelizacji ustawy zgromadziły kilkadziesiąt osób. Zabierający głos argumentowali, że proponowane zmiany uderzą w interes producentów drobiu i wołowiny, a w przyszłości nawet w producentów wieprzowiny. Nowelizacja zakłada m.in. ograniczenie uboju rytualnego zwierząt, a także zwiększenie uprawnień kontrolnych organizacjom prozwierzęcym.

Posłuchaj wypowiedzi:

    Łukasz Komorowski, przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Powiatu Węgrowskiego. POSŁUCHAJ

    Ks. kan. Stanisław Chodźko, diecezjalny duszpasterz rolników POSŁUCHAJ

    Marek Sawicki, poseł RP POSŁUCHAJ

    Anna Maria Siarkowska, poseł RP POSŁUCHAJ

Głos na spotkaniu zabierali również Janusz Krasnodębski z Podlaskiego Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej, Krzysztof Borkowski – właściciel podsiedleckiego zakładu mięsnego, Krzysztof Kosieradzki z Banku Spółdzielczego w Siedlcach, Paweł Wyrzykowski – lider Konfederacji w Siedlcach, prof. Krzysztof Młynek z siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

KSkor/Js

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.