Region

Przekazanie dotacji dla jednostek OSP z powiatu siedleckiego

Siedlce Pon. 17.10.2022 11:39:47
17
paź 2022

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przekazał 17 października, blisko 700 tysięcy złotych dotacji jednostkom OSP w samorządach z powiatu siedleckiego.

Umowę na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i osuwania skutków zagrożeń na potrzeby OSP w Śmiarach odebrał wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk i Artur Ługowski Prezes OSP Śmiary.

Gmina Skórzec otrzymała dwie dotacje m.in. na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku OSP Ozorów a także środki na doposażenie OSP w Czerniejewie i OSP w Skórcu.

Dodatkowo Gmina Siedlce otrzymała 800 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na zakup średniego uterenowionego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Błogoszczy. Fundusz reprezentowała zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, która przekazała też dwóm samorządom dotacje na modernizację oświetlenia drogowego. Miasto i gmina Mordy otrzymała na ten cel 98 999 zł, a Gmina Zbuczyn 100 tys. zł.

Wspieranie jednostek OSP z Mazowsza stało się jednym z priorytetów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tym roku Fundusz zaplanował w swoim budżecie blisko 20 mln zł. na programy skierowane do służb ratowniczych w tym w szczególności dla OSP.

W spotkaniu uczestniczyli oprócz samorządowców i przedstawicieli OSP, także minister Waldemar Kraska i poseł Krzysztof Tchórzewski.


Mja [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.