Region

Regionalne podsumowanie Konkursu - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Siedlce Wt. 22.06.2021 18:27:07
22
cze 2021

W Placówce Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Siedlcach we wtorek 22 czerwca podsumowano regionalny etap 18. Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

Konkurs odbywa się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Konkurs ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" jest sztandarowym przedsięwzięciem KRUS. Współorganizują go Państwowa Inspekcja Pracy i Izba Rolnicza, a w woj. mazowieckim także Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
W tym roku w całej Polsce do Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" zgłosiło się 906 gospodarstw, w województwie mazowieckim 110, a w obejmującym sześć powiatów regionie siedleckim 18.

Komisja oceniała każde gospodarstwo na podstawie specjalnego formularza. Ocena obejmowała szeroką gamę zagadnień - od zabezpieczeń maszyn czy ciągów komunikacyjnych, po porządek i oddzielenie części produkcyjnej od wypoczynkowej.

Komisja regionalna uznała, że najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w regionie siedleckim prowadzi w Patoku koło Kałuszyna Andrzej Abramowski. Rolnik reprezentuje region siedlecki na poziomie wojewódzkim. Drugie miejsce zajął Paweł Tchórzewski z Ludwinowa k. Węgrowa, a trzecie Adam Biernacki z Szawłów w Gminie Olszanka. Przyznano też trzy wyróżnienia: Marcinowi Kalickiemu z Kuczab w gminie Sterdyń, Robertowi Rafałowiczowi z Popielewa w gminie Węgrów i Łukaszowi Sabakowi z Wężyczyna w gm. Jeruzal.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci narzędzi. Podsumowanie Konkursu w Placówce KRUS w Siedlcach odbyło się z udziałem przedstawicieli siedleckich placówek współorganizatorów: Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiej Izby Rolniczej I Mazowieckiego Ośrodka Rolniczego. Z nagrodzonymi rolnikami spotkała się też Joanna Bala dyrektor Mazowieckiego Oddziału Regionalnego KRUS.

Formularz oceny gospodarstwa pod kątem bezpiecznej pracy wykorzystywany w Konkursie jest dostępny na stronie KRUS. Każdy rolnik może z niego skorzystać i samodzielnie sprawdzić czy prowadzi gospodarstwo zgodnie z zasadami BHP.AI
Fot.: AI [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.