Region

Seniorzy z Gminy Siedlce uczyli się dbać o swoje bezpieczeństwo

Siedlce Śr. 05.10.2022 18:47:51
05
paź 2022

Zakończył się projekt „Gminna Akademia Seniora” realizowany na terenie Gminy Siedlce. Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości seniorów w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz mienie.

Był to cykl spotkań w różnych miejscowościach na terenie tego samorządu gdzie osoby starsze biorąc udział warsztatach i szkoleniach były uwrażliwiane na zagrożenia czyhające na nich.
W ramach projektu „Gminnej Akademii Seniora”, omówiono wiele ważnych kwestii, mających wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo tej grupy odbiorców. Poruszone zostały m.in. tematy dotyczące bezpieczeństwa seniorów w domu i przestrzeni publicznej, a także związane z działaniami profilaktycznymi zapobiegającymi różnego rodzaju uzależnieniom.
Gminna Akademia Seniora była wspólnym projektem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i Gminy Siedlce. Do akcji został zaproszony również odział siedleckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Bank PKO S.A oraz siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.
W akcję włączył się także Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach zs. w Chodowie i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Siedlce.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook