Region

Siedlce: 27. Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

Siedlce Sob. 11.09.2021 14:15:46
11
wrz 2021

W Siedlcach rozpoczęły się 27. Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. To największa impreza wystawienniczo - targowa w regionie poświęcona rolnictwu i wsi. Dwudniowe (11 i 12 września) wydarzenie odbywa się pod hasłem "Smaki i barwy Mazowsza" i wpisuje się w obchodzone właśnie Dni Siedlec.

Jego główny organizator - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach zapewnia, że tegoroczne Dni z Doradztwem odbędą się zgodnie z zaleceniami sanitarnymi. Jest nieco mniej wystawców niż przed dwoma laty, dzięki czemu zachowany powinien być wymóg dystansu, przygotowano też m.in. stacje dezynfekcji rąk oraz tablice informacyjne przypominające o zasadach uczestnictwa w imprezie. Wśród wystawców są firmy i instytucje z otoczenia rolnictwa i ogrodnictwa, producenci i przetwórcy, wytwórcy regionalnej żywności i rękodzieła, pszczelarze czy grupy producenckie. Nowością jest prezentacja siedleckich szkól średnich. W tym roku z powodu pandemii nie zorganizowano Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Odbędą się natomiast wystawa koni, prezentacja cieliczek i wystawa drobnego inwentarza.

Wystawcy prezentują się na terenach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce znajdujących się na ul. Jana Pawła II. Tam też ustawiono scenę, na której m.in. wystąpią regionalne zespoły oraz zostaną podsumowane konkursy dla rolników i mieszkańców wsi. Oficjalne otwarcie rolniczych targów odbyło się o godzinie 11.00 z udziałem m.in.: wiceministra rolnictwa Szymona Girzyńskiego.

Radio Podlasie i portal podlasie24 sprawują patronat medialny nad 27. Międzynarodowymi Dniami z Doradztwem Rolniczym.zdjęcia: Piotr Grabowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook