Region

Siedlce: Jarmark Tradycji Wielkanocnych

Siedlce Sob. 02.04.2022 14:11:20
02
kwi 2022

W Parku Handlowym Arche przy ul. Brzeskiej w Siedlcach rozpoczął się Jarmark Tradycji Wielkanocnych. To okazja do zakupu własnoręcznie wykonanych ozdób bezpośrednio od ich twórców. Swoje stoisko na jarmarku ma m. in.: Katolickie Radio Podlasie, które inauguruje oficjalnie obchody 30 – lecia istnienia. W programie dwudniowego jarmarku są: występy zespołów ludowych, warsztaty rękodzielnicze, ustanowienie rekordu Siedlec na najwyższą palmę wielkanocną.

Zaglądając do Parku Arche można zakupić domową żywność, ozdoby wielkanocne, ceramikę, biżuterię. Do swojego stoiska zaprasza m.in.: Fundacja Leny Grochowskiej. Na najmłodszych czekają warsztaty cukiernicze. Na scenie w Cafe Fryderyk zaprezentują się zespoły ludowe m.in. Niezapominajki z gminy Łuków, Seniorynki z Siedlec, Babie Lato z Suchożebrów i Moko Bęc z Mokobodów. .
Jarmark Tradycji Wielkanocnych jest organizowany wspólnie z Grupą Arche. Obecnością na Jarmarku, jubileuszowe obchody 30-lecia, zainaugurowało Katolickie Radio Podlasie. - Zaczynany od Jarmarku. Kulminacyjnym punktem naszych obchodów będzie uroczysta gala 3 września w Siedlcach, gdzie zaprosimy naszych przyjaciół. Dzień później będzie uroczysta Msza św. w siedleckiej katedrze połączona z piknikiem. Oczywiście będziemy też akcentować nasz jubileusz w ciągu roku podczas różnych wydarzeń – mówił ks. kan. Andrzej Sochal, dyrektor rozgłośni.
Jarmark można odwiedzać dziś, 2 kwietnia do godz. 18.00, a w niedzielę do godz. 15.00.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook