Region

Siedlce: mało chętnych na zamorski węgiel

Siedlce Pon. 14.11.2022 16:01:45
14
lis 2022

Chętni są, ale jak na duże miasto – niezbyt liczni. 7 listopada w Siedlcach ruszyły zapisy na zakup importowanego przez rząd, a rozprowadzanego przez samorządy węgla. W ciągu czterech dni na otwartą w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie listę zapisało się około 200 osób.

Duża część mieszkańców Siedlec korzysta z wytwarzanego w miejskiej elektrociepłowni ciepła systemowego, ale liczba indywidualnych instalacji też jest pokaźna. W połowie roku, kiedy tworzono centralną ewidencję emisji, posiadanie kotła lub pieca na paliwo stałe zgłosiło 2800 gospodarstw domowych. Oznacza to, że większość zdołała zaopatrzyć się w opał już wcześniej, występując tylko o dofinansowanie do jego zakupu.

Miasto wciąż przyjmuje zapisy, ale nie podaje, kiedy zamówiony węgiel będzie można odebrać. Nie wie bowiem jeszcze, która z dużych spółek Skarbu Państwa będzie jego dostawcą. Ma się to wyjaśnić w ciągu najbliższych kilku dni. Na razie wiadomo tyle, że lokalnym dystrybutorem będzie należąca do miasta spółka Przedsiębiorstwo Energetyczne.

AB/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.