Region

Siedlce: warsztaty „Koduj z Gigantami”

Siedlce Wt. 15.03.2022 14:17:35
15
mar 2022

Ponad 100 uczniów postawiło pierwsze kroki w programowaniu w ramach akcji „Koduj z Gigantami” w Siedlcach. W dniach 26-27 lutego w Siedlcach odbyły się bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w ramach bezpłatnej, społecznej akcji edukacyjnej pt. „Koduj z Gigantami” pod hasłem przewodnim „Szyfry i Zagadki”.

Lokalnie, patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Siedlecki Karol Tchórzewski. Ponadto akcję ogólnopolskim patronatem wspiera Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut NASK. W tej edycji Giganci Programowania zabrali uczestników do świata szyfrów i zagadek, które wspólnie odkodowywali, pracując na różnych środowiskach programistycznych.

Akcja „Koduj z Gigantami” odbyła się na terenie całej Polski już po raz 10., a jej główne cele od lat są niezmienne – zachęcić dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat do nauki programowania jako umiejętności niezbędnej w dzisiejszym cyfrowym świecie i pokazać im bezpieczny sposób na korzystanie z nowych technologii. Aby zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne, a wiedza jak najlepiej przyswajalna, wykorzystano środowiska znane i lubiane przez dzieci i młodzież.

Podczas warsztatów każdy z uczestników stworzył swoją pierwszą grę, aplikację mobilną na telefon, zmodyfikował świat Minecrafta programując skrypty oraz poznał podstawy jednego z najpopularniejszych języków programowania tworząc aplikację okienkową na komputer.

Organizatorem akcji „Koduj z Gigantami” jest największa w Polsce szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania i nowych technologii. Giganci Programowania również w Siedlcach prowadzą dedykowane zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych od 7 do 18 roku życia.

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia, co przekłada się także na lepsze przyswajanie wiedzy z innych przedmiotów. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze - mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. Poza tym znajomość programowania od podstaw znajduje zastosowanie w wielu innych zawodach, które już dziś coraz bardziej polegają na wykorzystaniu nowych technologii. Warsztaty „Koduj z Gigantami” są właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w świecie programowania.

Już we wrześniu planowana jest kolejna edycja akcji! Dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli ponownie spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. Wszystko za sprawą 11. edycji wydarzenia „Koduj z Gigantami”, które promuje ideę programowania wśród najmłodszych. W ramach warsztatów kolejni chętni będą mogli zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania.

Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl .

#ZaprogramujSwojąPrzyszłość #GiganciProgramowaniaSiedlce
Inf. pras.

JS

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook