Region

Siedlce: Zaplecze kąpieliska to dopiero początek

Siedlce Śr. 01.09.2021 14:30:32
01
wrz 2021

Rozbieżności między radą miasta a prezydentem Siedlec nie brakuje, ale w tej sprawie można liczyć na współpracę. Niedawny wniosek komisji sportu, aby magistrat zaprojektował kompleksowe zagospodarowanie terenów rekreacyjnych wokół Zalewu nad Muchawką, ma być zrealizowany bez zbędnej zwłoki.

– Zrobimy wszystko, aby było to jak najbardziej funkcjonalne i jak najlepiej służyło mieszkańcom. Przygotowujemy założenia do programu funkcjonalno-użytkowego, który chciałbym poddać pod dyskusję społeczną – zapowiedział prezydent Andrzej Sitnik na konferencji prasowej po poniedziałkowej sesji rady miasta. Nie sprecyzował, kiedy takie społeczne konsultacje się odbędą, ale można się spodziewać, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Koncepcja ma być opublikowana na stronie miasta, a do zbierania opinii mieszkańców będą wykorzystane dostępne tam narzędzia elektroniczne.

Siedlecki samorząd inspiruje się tym, co zrobiono na terenach rekreacyjnych w Łukowie i Międzyrzecu Podlaskim. Nie chce poprzestać na projektowanym właśnie budynku obsługi kąpieliska, ale potraktować całościowo cały teren wokół Zalewu nad Muchawką.

Co się tyczy wspomnianego budynku, to jego projekt ma być gotowy w tym roku, a samą budowę prezydent widzi w budżecie miasta na rok przyszły. Budynek ma pomieścić magazyn sprzętu i pomieszczenia socjalne dla ratowników, a także toalety, bar i przebieralnie dla użytkowników kąpieliska. Radni z komisji sportu sugerowali, by rozejrzeć się tutaj za partnerem prywatnym, ale władze miasta nastawiają się raczej na inwestycję ze środków własnych (chyba, że pojawią się jakieś pasujące programy rządowe lub unijne). Przewidywana powierzchnia usługowa jest bowiem zbyt mała, by ktoś wykładał prywatnie duże pieniądze na obiekt służący w 90 procentach użyteczności publicznej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook