Region

Siedleckie święto miodu

Siedlce Pon. 19.09.2022 09:13:14
19
wrz 2022

Tereny zielone przy siedleckim amfiteatrze zamieniły się 18 września w małą „miodową wioskę”. Jak co roku odbyły się tam Targi Miodu. Impreza była okazją do zakupu pszczelich produktów, a także dyskusji na temat ich walorów smakowych i zdrowotnych.

Witold Kąkol, wiceprezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach podkreślił, że Targi Miodu są podsumowaniem całego sezonu pszczelarskiego.

- Z reguły w lipcu kończymy sezon, więc jesteśmy już po zbiorach. Rok zapowiadał się korzystnie. W maju i czerwcu dopisała nam akacja. Końcówka sezonu była słabsza. To spowodowane było prawdopodobnie suszą. Praktycznie niektórych gatunków nie pozyskaliśmy. Ten rok był ogólnie przeciętny, jeżeli chodzi o zbiory – podkreślił wiceprezes.

W tym roku na targi przybyło kilkunastu pszczelarzy. Część z nich prezentowało swoje produkty na stoiskach. W trakcie targów przed publicznością prezentowały się okoliczne zespoły artystyczne. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w intencji pszczelarzy w parafii Ducha Świętego w Siedlcach.

Organizatorami Targów byli: Podlaskie Koło Pszczelarzy, Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach oraz siedlecki oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.