Drohiczyn

W gminie Drohiczyn powstaje kolejna atrakcja – tuby do słuchania lasu

Region Wt. 02.03.2021 08:59:21
02
mar 2021

Tuby, lub mówiąc inaczej megafony, to proste a wyjątkowo ciekawe urządzenia, które wkrótce pojawią się w gminie Drohiczyn.

Na terenie gminy zostanie zainstalowanych pięć takich megafonów: cztery na wyspie w pobliżu drohiczyńskiej przeprawy promowej i jeden w okolicach plaży nad rzeką Bug. To działania w ramach dwóch projektów unijnych „Ochrona Nadburzańskiej Bioróżnorodności Naszym Dziedzictwem" i „Łączy nas Bug” - projektu transgranicznego.
Burmistrz Drohiczyna - Wojciech Borzym i dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury - Rafał Siwek, stan zaawansowania prac sprawdzali podczas wizyty u wykonawcy.
Widzimy dobre zaangażowanie prac oraz bardzo dobrą jakość wykonania. Do końca marca będą wszystkie wykonane i zacznie się montaż w terenie - ocenia Wojciech Borzym.
Tuby to drewniane elementy architektury, które z jednej strony dadzą schronienie, podobnie jak np. altanki, a dzięki specjalnej konstrukcji pozwolą na wsłuchanie się w odgłosy przyrody, gdyż kumulują dźwięki z otoczenia. Pomysł wywodzi się z Estonii.


Foto: Wojciech Borzym
ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Elaaaa Wt. 02.03.2021 08:35:43

Brawo Drohiczyn

Najnowsze informacje

Facebook