Region

WOT – dwa tygodnie w terenie

Siedlce Wt. 13.10.2020 10:16:00
13
paź 2020

Nie na poligonie, ale w rejonie odpowiedzialności. Siedlecki 53. batalion lekkiej piechoty odbył dwutygodniowe szkolenie zintegrowane na terenie powiatu siedleckiego i łosickiego.

1. kompania oraz pluton ogniowy rozbiły obozowisko w miejscowości Patków w powiecie łosickim, a zajęcia praktyczne prowadziły na terenie Nadleśnictwa Sarnaki oraz w miejscowości Łysów w powiecie siedleckim. Dla kompanii było to podsumowanie zajęć zgrywających z trzeciego etapu szkolenia, w którym szlifuje się współdziałanie pododdziałów od poziomu sekcji poprzez pluton do kompanii włącznie. Z kolei pluton ogniowy jest na etapie drugim, czyli szkolenia specjalistycznego. Jego żołnierze ćwiczyli obsługę moździerza i działania w ramach grupy strzeleckiej. Łącznie w szkoleniu brało udział ponad stu żołnierzy 53. batalionu lekkiej piechoty.

Wojska Obrony Terytorialnej zgodnie ze swoją nazwą i specyfiką przykładają wielką wagę do tego, by dobrze poznać teren swojego działania. Jest to nieodzowne zarówno w walce (szczególnie w działaniach nieregularnych), jak i w zadaniach z zakresu zarządzania kryzysowego (np. zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych). Wojsko dziękuje lokalnym władzom i mieszkańcom za dobre przyjęcie i okazaną pomoc.


Foto: 5. MBOT
AB [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.