Region

Wznowienie remontu Cmentarnej

Siedlce Pon. 30.08.2021 16:38:44
30
sie 2021

Siedlce nie tracą nadziei na odnowienie ulicy Cmentarnej jeszcze w tym roku. Długo oczekiwany remont zacznie się w tym tygodniu.

Jedna z najbardziej zniszczonych ulic śródmieścia była już czasowo zamknięta w lipcu, kiedy to jej odwodnienie poprawiał PWiK. Potem nastąpiła długa przerwa, którą drogowcy tłumaczyli przedłużającymi się formalnościami związanymi z planowaną wycinką kilku drzew. Prace mają być wznowione w tym tygodniu. Miasto ma już wykonawcę, a ten wejdzie na plac budowy w środę (1 września). Objazdy mają być poprowadzone tak samo jak w lipcu: ulicami Popiełuszki i 10 Lutego.

Czy uda się otworzyć odnowioną ulicę przed 1 listopada? Taki plan miasto miało późną wiosną, ale wtedy spodziewano się rozpocząć remont latem. Prezydent Andrzej Sitnik wyraża nadzieję, że wykonawca uwinie się sprawnie, ale ukończenie całego zadania w ciągu zaledwie dwóch miesięcy wydaje się wątpliwe. Tym bardziej, że jego zakres ma być rozszerzony o odnowienie Ronda ks. Hoffmana. Możliwe jest jednak doprowadzenie ulicy do stanu przejezdnego, otwarcie jej na 1 i 2 listopada, a potem realizacja prac wykończeniowych. Czy uda się to zrobić – to będzie zależało również od jesiennej aury.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.