Region

Z Siemiatycz do Grodziska po równej drodze

Siedlce Sob. 16.10.2021 10:07:09
16
paź 2021

Z Siemiatycz do Grodziska dojedziemy już po równej drodze. Zakończono remont ostatniego etapu tej trasy. Do użytku oficjalnie oddano liczący ponad 4 kilometry odcinek drogi powiatowej 1710B łączący miejscowości Krynki Sobole i Makarki.

Remont kosztował ponad 1 mln 390 tys. zł. Połowa kosztów (695 tys. zł) została pokryta z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach dotacji pozyskanej przez powiat siemiatycki. Pozostałe środki pokryły w równej 25% części - powiat siemiatycki i gmina Grodzisk.

W uroczystym przecięciu wstęgi w czwartek, 14 października uczestniczyli starostwie powiatu siemiatyckiego Marek Bobel i Sylwester Zgierun wraz z radnymi powiatowymi oraz wójt gminy Grodzisk Dariusz Tatarczuk wraz z przedstawicielami rady gminy oraz Jan Samojluk - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Siemiatyczach.

Jak mówił starosta Marek Bobel, mieszkańcy oraz radni powiatowi od jakiegoś czasu informowali o fatalnym stanie tej drogi i konieczności jej remontu. Udało się pozyskać środki, zadanie wsparły finansowo też gminy i z Siemiatycz do Grodziska można już jechać po dobrej drodze.

Zadowoleni z tej inwestycji są mieszkańcy gminy Grodzisk, podkreślał wójt Dariusz Tatarczuk dodając, że potrzeb inwestycyjnych jest dużo, a problemem są środki finansowe, dlatego gmina chętnie włącza się w montaże finansowe, które pozwalają na łączenie środków z kilku źródeł.

Zadanie objęło:

- wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej o grubości 4 cm na odcinku – 4,150 km, szerokość jezdni 5,10m – 7,00m,
- obustronne pobocza żwirowe z kruszywa naturalnego szerokości 1,50 m na całej długości przebudowanej drogi,
- ustawienie krawężników betonowych – 705 m,
- remont 3 przepustów pod drogą,
- oznakowanie poziome – 2 przejścia dla pieszych i pionowe – 99 znaków.

Ten etap zakończył przebudowę drogi powiatowej na całej trasie z Siemiatycz do Grodziska. Jednak już teraz zarówno władze powiatu siemiatyckiego jak i wójt gminy Grodzisk zapowiadają, że będą kontynuować wspólne inwestycje drogowe. Przy wykorzystaniu środków z budżetu państwa samorządy chcą wyremontować drogę z Grodziska do wsi Sypnie, to odcinek drogi w bardzo złym stanie, a po jego remoncie powiat siemiatycki zyska dobre połączenie drogowe z powiatem bielskim i wysokomazowieckim, które zbiegają się w tej okolicy.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.