Region

Zlot Harcerzy w Siedlcach

Siedlce Czw. 18.11.2021 14:32:52
18
lis 2021

W dniach 12-14 listopada 2021r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się kolejna edycja Alertu Niepodległości. Było to wydarzenie zorganizowane przez siedleckich harcerzy i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Zlot ten odbywa się nieprzerwanie od wielu lat zgodnie z tradycją naszego środowiska. Każda edycja gromadzi około sto młodych osób, które chcą w braterskim gronie celebrować Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, na alercie zjawiło się aż 130 osób z Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Błoni oraz Białej Podlaskiej.

W programie zlotu jak zawsze przygotowano wiele ciekawych zajęć. Jednym z nich była gra terenowa, odbywająca się na terenie naszego miasta. Podczas niej, uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę z historii Polski i Siedlec, wykonując interesujące zadania. Odbyły się również warsztaty i świeczowisko o tematyce patriotycznej. Jednym ze stałych elementów naszego alertu jest bal niepodległości, którego i w tym roku nie mogło zabraknąć. To na nim, zgodnie z tradycją bali niepodległościowych z okresu międzywojennego, wyraziliśmy swoją radość z posiadania wolnej Polski.

Mamy nadzieję, że wspólne działania wykonywane zgodnie z metodą harcerską zintegrowały uczestników oraz udoskonalili ich umiejętności, jak i znajomość historii ojczyzny. Nie możemy się doczekać aż już w następnym roku ponownie się spotkamy, by zawrzeć nowe przyjaźnie, zdobyć cenne wspomnienia oraz by raz jeszcze wspólnie celebrować Narodowe Święto Niepodległości.


Z harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj!",
Druhna samarytanka Anna Harasim

Fot. Druh przewodnik Sebastian Goś Harcerz Orli 
       Druh przewodnik Jakuba Mendza Harcerz Orli


Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.