12 Bieg Siedleckiego Jacka /ZDJĘCIA, VIDEO, WYNIKI/

Siedlce Niedz. 29.08.2021 19:27:55
29
sie 2021

W niedzielę, 29 sierpnia odbył się 12 Bieg Siedleckiego Jacka. Impreza tradycyjnie cieszyła się wielką popularnością wśród miłośników biegania i chodzenia z kijkami. Startują dzieci, młodzież, a także dorośli. W sumie w dwunastej edycji siedleckiego biegu wystartowało około 800 uczestników. W tym roku start i meta biegów usytuowane były na stadionie przy ul. Prusa.

Półmaraton na początek...
Najpierw na linii startu stanęli uczestnicy półmaratonu. Zawodnicy wystartowali już o godz. 8.00 i mieli do pokonania trasę wiodącą ulicami miasta. Najszybciej trasę pokonał Andrzej Leończuk z Białegostoku( czas:01:13:23.85), drugi był Michał Biały, a trzeci Paweł Wysocki. Wśród pań wygrała siedlczanka Beata Dąbrowska (01:33:48,05), drugie miejsce zajęła Katarzyna Stepczuk, a trzecie Bożena Wiercioch.

WYNIKI PÓŁMARATONU

Bieg na 5 km
Tradycją siedleckiego biegu jest wspólna rozgrzewka uczestników. W tym roku o dobre przygotowanie biegaczy startujących na dystansie 5 km zadbała Rehmedica.

Biegacze pokonywali trasę wytyczoną ulicami Siedlec. Najszybszy okazała się Kamil Młynarz z Łęcznowoli k/ Zbuczyna(czas: 00:16:30 ), drugi linię mety minął Wojciech Karwowski, a trzeci Kajetan Przestrzelski. W kategorii kobiet najszybsza była Joanna Andrzejewska (czas 00:21:07). Na drugim stopniu podium stanęła Karolina Korzeniowska, a trzecia linię mety minęła Izabela Wiercioch.

WYNIKI 5 km

Nordic Walking
Kijkarze ścigali się na dystansie 5 km , podobnie jak biegacze, pokonali trasę wiodącą ulicami Siedlec. Zmagania na trasie Nordic Walking były bardzo interesujące. Najlepszy czas, spośród wszystkich zawodników startujących w Siedlcach, uzyskał siedlczanin Dariusz Borkowski (00:33:26), drugi był Waldemar Danielski, a trzeci Paweł Pietruczanis.
Wśród pań triumfowała siedlczanka Jolanta Zapałowska (00:36:36), druga była Ewa Sobiczewska, a trzecia Zofia Zacharczuk.

WYNIKI 5 KM NW

Biegała młodzież
Bieg Siedleckiego Jacka zamknęła rywalizacja najmłodszych biegaczy. Dzieci, w zależności od kategorii wiekowej, pobiegły na dystansie 200, 400 lub 900 m. Młodym zawodnikom kibicowali rodzice, dziadkowie i rodzeństwo- emocje były ogromne!