Sport

Amerykański inwestor zawiesza sponsorowanie Pogoni i chce zmian w ARMS

Siedlce Pt. 12.02.2021 09:42:26
12
lut 2021

Sławomir Kiełbus, Polak mieszkający w USA, od jakiegoś czasu wspiera finansowo MKP Pogoń Siedlce. Inwestor poinformował jednak, że zawiesza finansowanie klubu, a jako główną przyczynę podaje złe relacje z Agencją Rozwoju Miasta Siedlce - czyli zarządcą miejskich obiektów sportowych. Kiełbus mówi wprost, że problemem jest tu zła współpraca z prezesem ARMS Pawłem Truszkowskim...

List otwarty Sławomira Kiełbusa do rodziców, adeptów akademii, kibiców i sympatyków MKP Pogoń Siedlce

Drodzy,
W zeszłym roku postanowiłem zainwestować prywatne pieniądze w MKP Pogoń Siedlce pomimo tego, że klub był w trudnej sytuacji finansowej (1 mln długu) oraz wizerunkowej (afera dopingowa).
W nowy projekt zaangażowałem osoby, które są w Zarządzie i które od samego początku zabrały się do ciężkiej pracy nad poprawą wizerunku i funkcjonowania Pogoni Siedlce. Wiem, że wybrałem właściwych ludzi, którym ufam i którzy przez ten krótki okres kilku miesięcy pokazali, że można budować klub poprzez rozwój na każdej płaszczyźnie.
Doszedłem do porozumienia z Prezydentem Miasta Siedlce w kwestii finansowania klubu i tutaj muszę przyznać, że Miasto wywiązuje się z naszych ustaleń.
Moim drugim warunkiem było zarządzanie obiektami, które wiem, że ze względów prawnych nie może zostać spełnione. W związku z tym otrzymałem zapewnienie od Prezydenta, że Pogoń będzie współpracować z ARMS na każdej płaszczyźnie (boiska, turnieje, obozy…). Niestety teoria w żaden sposób nie przełożyła się na praktykę…
Ten warunek nie został spełniony. Napisałem konkretny list do Prezydenta Miasta Siedlce z postulatem zmiany Prezesa ARMS Pawła Truszkowskiego.
Na czas rozmów na ten temat z Prezydentem, zawieszam finansowanie klubu do momentu znalezienia kompromisu.
Ze względu na to, że trwają rozmowy z Prezydentem i ARMS nie mogę pisać szczegółów, ale zapewniam Państwa, że o wszystkim poinformuje w stosownym momencie.
Jestem w każdej chwili gotów wrócić do finansowania klubu, ale na pewno nie na takich zasadach współpracy z ARMS jak ma to miejsce na chwile obecną.

Sławomir Kiełbus
Źródło: MKP Pogoń Siedlce/ własne
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.